SİVAS NUMUNE HASTANESİ

SİVAS İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SİVAS NUMUNE HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Subakut Rehabilitasyon Hastalarına Destek Proğramı

Güncelleme Tarihi: 10/11/2017

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen 2016 yılı Kentsel ve Sosyal Alt Yapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında; Birliğimiz adına başvurusunu yaptığımız “Subakut Rehabilitasyon Hastalarına Destek Programı’’  başlıklı TR72/16/KSA/0038  referans numaralı projemiz başarılı bulunmuş ve destek almaya hak kazanmıştır.

Proje sözleşmesi Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile Genel Sekreterliğimiz arasında 01.10.2016 tarihinde imzalanmıştır. Proje süresi 18 ay olup merkez 2017 Mayıs ayında hastalara hizmet vermeye başlamıştır

Subakut Rehabilitasyon Hastalarına Destek Programı’ projesi Sivas Numune Hastanesinden taburcu edilmiş evde tedavisi  devam eden düzenli olarak kontrollere gelen hastalar arasından Multıpl Skleroz( MS), Serebrovasküler hastalık (SVH), Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH), Diyabetes Mellitus (DM), Kanser, Parkinson, Demans, Alzheimer ve Ortopedik engeli olan … hastalara yönelik hizmet vermektedir.

 Proje ile subakut dönemdeki hastalarının düzenlenen aktivite ve eğitimlerle sosyalleşmelerini sağlamak ayrıca hasta yakınlarının da bu süreçte dinlenmelerini, kendilerine zaman ayırmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Hastaların merkezde; kütüphane, ugras terapileri ,sinema, tarım bahçesinde zaman geçirme ,el-ugras terapileri cam-ahsap boyama, takı tasarımı, elisi örgü-dantel yapımı, keçe ile ev eşyası yapımı, karakalem-suluboya aktiviteleri, tavla, satranç oynama, müzik terapisi gibi sosyal faaliyetler sunulmaktadır.

Konusunda uzman hekim,hemsire,diyetisyen,eczacı,sosyal çalışmacı tarafındaneğitimler verilmektedir.

Merkezden yararlanacak hastalar hastalık profiline göre gruplara ayrılarak, 3 er aylık dönemlerde yeni gruplar kabul edilecektir. Proje ile 12 ayda 80 hasta ve yakınına ulaşılacaktır. Hastaların merkeze ulaşımı Genel Sekreterliğimize ait araç  ile sağlanmaktadır.

Merkezimizden yararlanmak isteyen hastalarımızın 0346 225 8080 Dahili 117 numarasından bizlere ulaşabilirler.

El Brosür 1.jpg

El Brosür 2.jpg