SİVAS NUMUNE HASTANESİ

SİVAS İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SİVAS NUMUNE HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi: 26/02/2018

gebeokulu.JPG

Gebe  Bilgilendirme Sınıfı  Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Hastanemiz bünyesinde her ay düzenli olarak Hasta Eğitim Birimi tarafından Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi verilmektedir.

Anne adayları için gebelik dönemine yardımcı olacak bilgiler vermek, gebelerin bu süreci sağlıklı geçirmelerini sağlamak , karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgili bilgilendirmek, onları sağlıklı bir doğuma hazırlamak ve bebek bakımıyla ilgili ilk bilgileri vermek  korku faktörünü azalttığı için, doğumun daha kolay , bilinçli ve sağlıklı yaşanmasını sağlayacaktır.

Yapılan eğitimler sonunda  geri bildirim olarak anne adayları eğitime katılımın son derece önemli olduğunu ve her anne adayının bu eğitimi alması gerektiğini belirtmişlerdir. 3 seans şeklinde düzenlenen eğitim programı sonunda anne adaylarına katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verilmektedir.

GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI NEDİR?

Her anne adayının gebelik , doğum ve doğum sonrası süreç hakkında bilgi edinmek ve bu bilgiyi hayata geçirmek en doğal hakkıdır. Aynı zamanda tüm kadınlar mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum deneyimi geçirmek ister. Gebe Bilgilendirme Sınıfı anne ve baba adaylarına gebelikte, doğumda ve doğum sonrasında neler yapılması gerektiğini, onlara mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik , doğum ve lohusalığın nasıl geçirileceğini öğreten bir sınıftır.

BİLMEDİĞİMİZDEN KORKARIZ!

Eğer anne adayının hamilelik ve doğumla ilgili bilgisi yetersiz ise, bedeninde neler olduğunu, nasıl sonuçlandığını bilmiyorsa korkması doğaldır.

Bir anne adayı için kuşkusuz en önemli şey sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek. Bunun yolu da sağlıklı bir beslenmeden, gereken testlerin ve kontrollerin zamanında yapılmasından ve engellenebilecek tüm risklerin ortadan kaldırılmasından geçer. Gebe Bilgilendirme Sınıfında  gebelik süreci ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar anlatılmaktadır.

Böylelikle anne adaylarının hamileliğe  uyum sağlaması, doğum ve bebek bakımı konusunda yanlış bilgilere sahip olması önlenmektedir.

KİMLER GEBE BİGİLENDİRME SINIFINA KATILABİLİR ?

Gebe olan tüm kadınlar Gebe Bilgilendirme Sınıfına katılabilir (Kamu kurumunda çalışan gebeler eğitim saati boyunca izinli sayılmaktadır).

NEDEN GEBE EĞİTİMİNE KATILMALISINIZ?

Bebek ölümlerinin önemli sebeplerinden biri de annenin bebek bakımı konusunda eğitim eksikliğidir. Sağlıklı bir gebelik geçirmek ve sağlıklı bebekler dünyaya getirip sonrasında sağlıklı nesiller yetiştirmek için bu eğitime katılmalısınız.

EĞİTİM NEREDE VERİLİYOR ?

Numune Hastanesi B Blok 3. Kat Gebe Bilgilendirme Sınıfında verilmektedir.

MÜRACAAT:

-Hasta Eğitim Birimi

-Gebe Bilgilendirme Sınıfı Polikliniği (Kadın doğum polikliniği içerisinde hafta içi her gün saat: 09.00-12.00-13.00-16.00)
gebeokulu2.JPG


gebeokulu3.JPG